Středisko výcviku vodicích psů SONS ČR

Náš E-shop

Facebook

Podpora

 

Archiv aktualit za rok 2014

Den otevřených dveří v našem středisku

18. září 2014

pozvánka na Den otevřených dveří 2014Přesně před 17 lety, dne 9. října 1997, bylo za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí a Rotary klubu Praha - Staré Město dostavěno a slavnostně otevřeno Středisko výcviku vodicích psů pro nevidomé SONS ČR v Praze Jinonicích. Jedná se o nejstarší středisko tohoto druhu u nás, které je již od samého začátku svého působení plnohodnotným členem Mezinárodní federace vodicích psů (International Guide Dog Federation). Ta je garantem dodržování vysokých standardů ve výcviku vodicích psů a v péči o nevidomé klienty.

 • Zajímá vás, komu slouží vodicí psi dnes?
 • Chcete vidět, jak probíhá jejich výchova a výcvik či jak to vypadá v našem středisku, které za 17 let vycvičilo již přes 400 vodicích psů nevidomým klientům?

Pokud ano, pak přijměte naši pozvánku na Den otevřených dveří.

Naším hostem bude i modelka a moderátorka Hanka Mašlíková, která již několik let naše středisko aktivně podporuje a která bude celou akci moderovat.

Koná se:

 • ve čtvrtek 9. října 2014
  od 10:00 do 17:00
 • v našem středisku na adrese
  Klikatá 2a, Praha 5 - Jinonice.

Těšíme se na Vás!

Psali o nás na Novinky.cz

11. září 2014

Na to, jak se vychovává budoucí vodicí pes, jak pomáhá nevidomým a na další věci se ptali Novinky.cz našich klientů a paní ředitelky. Celý článek si přečtěte zde.

Den otevřených dveří v našem středisku

10. května 2014

pozvánka na Den otevřených dveří 2014Věděli jste, že k velkému rozmachu výcviku vodicích psů dochází v Německu po 1. světové válce?

 • Zajímá vás, komu slouží vodicí psi dnes?
 • Chcete vidět, jak probíhá jejich výchova a výcvik či jak to vypadá v našem středisku, které za 16 let vycvičilo již na 400 vodicích psů?
 • Rádi byste si doprovod vodicího psa vyzkoušeli na vlastní kůži?

Pokud ano, pak přijměte naši pozvánku na Den otevřených dveří.

Koná se:

 • v sobotu 24. května 2014
  od 10:00 do 18:00
 • v našem středisku na adrese
  Klikatá 2a, Praha 5 - Jinonice.

Těšíme se na Vás!

Hlasujte v soutěži Optika roku

10. května 2014

Od 1. 3. do 31. 5. 2014 oceňte služby optiků a optometristů v očních optikách z celé ČR, které se do soutěže přihlásily, a to tak, že jim pošlete svůj hlas formou sms a zároveň máte možnost připojit i jméno pro štěňátko vodicího psa.

Štěňátko pokřtíme jménem, které si vy sami zvolíte. Jména, která nám zašlete vyhodnotíme a zvolíme to, které bude mít nejvíce shod. Deset očních optik, které od vás získají nejvíce hlasů budou nominováni na Optiku roku.

pozvánka na koncert

Psali o nás v deníku Metro

4. dubna 2014

Výcvik psů pro nevidomé podporuje prodej triček od známých umělců. Jednoho malíře znáte třeba i díky večerníčkům o Machovi, Šebestové a Jonatánovi - Adolfa Borna. Celý článek si přečtěte zde.

Článek ve Visionary

článek

15. února 2014

V únoru 2014 vyšel v časopise Visionary (International Guide Dog Federation) článek o naší rekondici ve Vranově nad Dyjí.

Přepis článku:

Vranov nad Dyji welcomed the blind and their guide dogs

Marie Hajkova - Director
Czech Guide Dog School (SVVP)

The Czech Guide Dog School organised a one-week summer rehabilitation programme for guide dog holders in the Southern Moravian town of Vranov nad Dyji in the beautiful landscape of the Podyji National Park.

A focused training programme was prepared for the blind participants for the whole week including the training of behaviour, control, management and obedience of guide dogs. The programme also included a ‘motivating contest’ (blind-fold walking in obstacle course) attended also by sighted guides and was concluded with a contest on the Vranov streets; the winner being announced at a ceremony and handover of diplomas and awards attended by the general public.

In order to improve their social inclusion and cultural and social life, participants had the opportunity to take part in a number of free-time activities: e.g. common bathing of dogs, walks on the banks of the Dyje River in the area of the National Park and a guided visit to the remains of the Iron Curtain in Cizov.

Our thanks go to all who helped in the preparation and running of what was a highly successful event; most of all, I thank the staff of the Czech Guide Dog School and, last but not least, all of our clients and their four-legged friends who carried out the work of guide dogs during the whole, attracting attention and admiration everywhere they went.

We are proud of you!!!