Středisko výcviku vodicích psů SONS ČR

Náš E-shop

Facebook

Podpora

 

Aktuality 2018

Adventní koncerty v Opeře Národního divadla

30. prosince 2018

Na sklonku roku 2018 jsme se díky úžasné nabídce Opery Národního divadla stali účastníky a tak trochu i aktéry 4 úžasných Adventních koncertů. Nejen že tím byla podpořena naše dlouholetá činnost, ale naši svěřenci, ať už vycvičení či ti ve výcviku si mohli naživo vyzkoušet, jaké to je doprovázet svého pána opravdu všude, i za kulturou. Obstáli na výbornou. Na našem fb si můžete prohlédnout i více fotografií z každé akce. A abyste nemuseli dlouho hledat, pejsky najdete hned na podiu vedle orchestru.J

Velmi děkujeme panu dirigentovi Janu Chalupeckému a panu dramaturgovi Beno Blachutovi za srdečné přijetí, za velkou pomoc při presentaci našeho střediska a Národnímu divadlu za neopakovatelný zážitek, milé přijetí a vstřícnost. Velmi si toho vážíme.

Kalendáře pro rok 2019 již v prodeji!

20. prosince 2018

S radostí oznamujeme, že i přes drobné zpoždění jsme pro Vás letos připravili ve spolupráci s paní fotografkou Ingrit Remetovou překrásný kalendář. Fotografie jsou přehlídkou našich letošních svěřenců, kteří jsou v současné době ve výcviku nebo svůj výcvik zdárně dokončili a našli svého nového pána. Objednávat můžete i na mailu sekretaritat@vodicipsi.cz. Cena je 300,- Kč + 100,- Kč poštovné s dobírkou.

Děkujeme Vám za Vaši přízeň!
Přejeme Vám krásné a ničím nerušené vánoční svátky a do nového roku štěstí a pohodu.
Váš Jinonický tým!

Náhled našeho nového kalendáře pro rok 2019

Den otevřených dveří

29. srpna 2018

Rádi bychom Vás již teď pozvali na podzimní „Den otevřených dveří“ u nás ve středisku v Jinonicích, který proběhne tento rok ve čtvrtek 27. září 2018. Budeme se na Vás těšit mezi 10. a 16. hodinou. Připravujeme pro Vás doprovodný program s organizátory akce „Neviditelná výstava“, s cvičiteli drobných psích plemen nebo například s kolegyněmi z Prodejny tyflopomůcek. Podrobnosti o programu a jeho časovém rozvržení včas doplníme na naše stránky i na facebookový profil našeho střediska.

Na shledanou v Jinonicích!

Rozšíření nabídky našeho e-shopu

7. června 2018

Na našem e-shopu jsme pro Vás připravili několik novinek. Rozšířili jsme nabídku drobných dárkových předmětů o praktická zrcátka a otvíráky. Opět jsme pro Vás zařadili do prodeje kvalitní tmavě modrá trička značky Adler s tlapičkami. V tabulce velikostí si můžete jednotlivé velikosti porovnat s přesnými rozměry v cm.
Doufáme, že Vám udělají radost stejně jako nám. Těšíme se na Vás na e-shopu nebo osobně ve středisku v Jinonicích každý den mezi 8-15. hod nebo po telefonické dohodě.

Den s Policií ČR

28. května 2018

Přijďte prožít příjemné odpoledne se zajímavým programem. Můžete nás potkat v jednom ze stánků. Těšíme se na Vás.

Akce se koná 2. června 2018 od 10:00 do 16:00 v Praze 7 na Letenské pláni.

Program - časový rozvrh ukázek

 • 09:55 hodin: Zahájení - Hudba hradní stráže a Policie České republiky (dále jen „HHS“)
 • 10:00 hodin: nástup čestné jednotky Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy za doprovodu HHS (PP, RMHMP, Ř KŘP hl. m. Prahy) – zahájení akce, přivítání návštěvníků představení jednotlivých zúčastněných složek a sponzorů akce moderátorem dne Tomášem Hulanem – odchod čestné jednotky, 4x skladba HHS: představení HHS moderátorem – 2x skladba HHS, vystoupení zástupců ZP MV – 6x skladba HHS
 • 11:00 hodin: ukázka činnosti OCP (mjr. Mgr. Vránová 20 min.)
 • 11:30 hodin: ukázka činnosti PMJ (nprap. Jan Rausch 10 min.) + 6x HHS
 • 12:00 hodin: ukázka SPJ, sebeobrana, demonstrace (3. oddělení – nprap. Karel Havlíček 40 min.) + 6x HHS
 • 13:00 hodin: dobový turnaj mezi středověkými rytíři a policisty (ppor. Šperl, Radek Galaš)
 • 13:30 hodin: ukázka činnosti a výcviku služebních psů OSK (mjr. Ing. Chroumal 20 min.)
 • 14:00 hodin: ukázka jízdního útvaru + fotbal na služebních koní PČR (ppor. Šperl) + 6x a rozloučení HHS
 • 15:00 hodin: seskok policistů URNA,
 • přílet vrtulníku v 15.15 hodin a odlet v 16.00 hodin
 • 16:00 hodin: rozloučení a ukončení akce

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

Sedm statečných a jedna princezna

14. května 2018

Dne 12. 5. se naší fence Jenny narodilo 8 štěňátek, 4 černí a 3 světlí kluci a jedna světlá holčička. Hledáme předvychovatele pro naše nová miminka. Pro více informací kontaktujte prosím paní Michaelu Holasovou: 775 722 793.

TV Praha o našem středisku

22. dubna 2018

Dne 22. 2. 2018 o nás TV Praha odvysílala tuto milou reportáž, kterou u nás natáčeli na začátku tohoto roku. Najdete v ní v kostce, čím se naše středisko už více než 20 let zabývá. A také informace o předvýchově našich štěňat v rozhovoru s jedním ze současných předvychvatelů. Děkujeme za spolupráci při natáčení všem.

Článek ve Visionary

článek

31. března 2018

Na podzim 2016 u nás ve středisku proběhl mezinárodní seminář zaměřený na testování a posuzování chování mladých psů a štěňat nejen v předvýchově. Jane Russenberger z USA přednášela o chovu, povahách a výběru vhodných psů pro výcvik. Spolupráce v mezinárodních skupinách byla opravdu zajímavá a přinesla nové poznatky do naší činnosti. Prohloubila znalosti a schopnost našich cvičitelů v posuzování vlastností psů. Mohli jsme porovnat postupy jednotlivých vodicích škol v testování psů a různé nároky na jejich činnost. Hezky to shrnula ve svém článku v mezinárodním časopise Visionary paní Ivana Merryman Boncori, který byl uveřejněn v novém vydání letos na jaře.

Přepis článku:

Distant Learning in Dog Assessment and Selection Provided for Developing Guide Dog Schools

Ivana Merryman Boncori - Development Committee Member
IGDF Development Committee, UK

In Autumn 2016, the Development Committee was proud to organize the first workshop for developing Guide Dog schools from Central and Eastern Europe. Over two days, hosted by the Czech Guide Dog School in Prague, Jane Russenberger presented lectures on breeding, assessment and selection of dogs.

It was clear that the topic was very interesting for the participating schools and that there was much need for more practical training. We embarked on the idea of continued training using Skype, an inexpensive way of providing practical experience to a large group of people. Eight Guide Dog schools, divided into two groups, participated in the training, several of their staff members joining in the sessions. The training lasted from January to August 2017 and each group of schools completed fifteen 1-hour training sessions. Jane Russenberger led all thirty sessions, Bob Proesmans supported one group and Ivana Merryman Boncori supported the second group, providing much needed translation.

The sessions consisted of analysis of videos of dogs at different ages from puppy tests, through puppy-raising, to GDBart tests being completed as the dogs entered their training program. We would

 • analyze and assess the behavior of the dogs,
 • see how the dogs developed over time,
 • assess what work was done with the dogs and how did it influence their further development and final result (selected for breeding, GD training or released).

We concentrated on how to fill a Behaviour Checklist and how to conduct and assess GDBart tests and 4 month assessment with the puppy and its raiser. Throughout the training, the schools would make videos of their own dogs, they would share them and we would analyze those particular dogs. We would talk about the problems these dogs might have, what implications those issues have for training or breeding and what could be done about it. It was also possible to analyze how schools conducted GDBart tests and correct and refine the technique. Many concrete questions were raised during the trainings and last sessions were dedicated to specific topics, which participants considered most relevant for their work, such as concrete techniques used for problem solving during puppy-raising. The training was further supported by email communication, questions and answers, as they came up.

It is extremely important, that developing guide dogs schools have access to longer term and thorough practical training and support, so that they can build on ideas that they hear about at workshops, seminars, when visiting other organizations. We are fortunate to have the technology that can assist us and that we can join in training sessions from the comfort of our home or office from all around the world. We couldn’t do this without the dedicated experts like Jane, sharing their knowledge and having endless patience with all the questions. Providing translation, during sessions and over email, proved essential in making this knowledge accessible and understandable to people who are not fluent in English.

The Development Committee hopes that we can continue with more projects like this one into the future, for the benefit of all the schools that need and want to learn and develop further and that might struggle to do so on their own.

Křest devíti štěňat z vrhu "Z"

12. února 2018

Dne 11. února 2018 jsme u nás ve středisku pokřtili 9 štěňat z vrhu "Z". Celá akce se velmi vydařila a budoucí malí pomocníci si rychle "ochočili" své nové předvychovatele. Celou akci zaštítil a svou účastí podpořil zpěvák Marian Vojtko. Děkujeme za podporu a přejeme všem našim předvychovatelům a podporovatelům úspěšný rok.