SONS, Středisko výcviku vodicích psů

Facebook

Podpora

 

Aktuality 2019

Pozvánka na Den pro zdraví psa & jeho člověka

23. května 2019

Dostali jsme pozvání na akci Den pro zdraví psa a jeho člověka. Pozvání nás potěšilo a akce se rádi zúčastníme. Budeme rádi, pokud i Vy si najdete chvilku a vyhradíte si jedno všední odpoledne pro Den pro zdraví. Více informací o konané akci naleznete i na Facebooku

Letní soustředění ve Františkových Lázních

20. května 2019

Na druhou polovinu roku 2019 plánujeme letní soustředění. Pokud vše vyjde, uskuteční se poslední týden v srpnu ve Františkových Lázních v hotelu Zátiší, kde se již jedno letní soustředění konalo před třemi roky.

Soutěž i zábava

20. května 2019

V září chystáme uspořádat soutěž pro klienty a jejich čtyřnohé pomocníky. Jedna část by byla klasická, hodnotila by se tzv. frekvence, druhá zábavná - uvažujeme o jízdě na traktoru v areálu střediska, střílení na maketu bizona...

Je čas, určitě nás napadne ještě něco dalšího J.

Den otevřených dveří

20. května 2019

Proběhne ve čtvrtek 26. září 2019 od 10.00 do 18.00 hodin.

Jako každý rok budou mít návštěvníci možnost projít se po areálu střediska, seznámí se s profesionálními cvičiteli i s jejich psími studenty, uvidí ukázky výcviku. Setkají se s našimi klienty, kteří si život bez psa už neumí představit. Budou se moci zeptat na cokoli z chodu střediska - jak probíhá všední i nevšední den.

Ti největší nadšenci mohou získat informace ohledně předvýchovy štěňat a stát se do budoucna našimi spolupracovníky.

K zakoupení budou reklamní předměty i velmi žádaná turistická známka.

Pozvánka na Den otevřených dveří.

Pozvánka na DEN S POLICIÍ ČESKÉ REPUBLIKY

20. května 2019

V červnu se opět uskuteční Den s Policií České republiky. Loni byla naše účast na této akci velmi úspěšná, a tak jsme rádi, že jsme pozvání na Letnou obdrželi i letos.

Krom obvyklých propagačních předmětů budeme prodávat lízátka. Lízátka s obrázky labradora, a protože jde o spolupráci s policií, nebude chybět ani obrázek německého ovčáka. Lízátka budou i pro dospělé – s alkoholovou esencí. A tak přijďte se nejen podívat, ale i ochutnat. Nákupem propagačních předmětů můžete podpořit naše Středisko výcviku vodicích psů.

Akce proběhne 8. 6. 2019 na pražské Letné.

Uvidíte, co dokáže vodicí pes. Můžete se nás zeptat na provoz střediska i na vše, co je spojené s výcvikem našich svěřenců.

Veterán Garibaldy má nového majitele

Gari u nových majitelů

19. května 2019

Dvanáctiletého Garibaldyho si v sobotu ve středisku převzali noví majitelé, kteří se o něj postarají a budou mu dělat nové páníčky. A jak lze tušit z citovaného úryvku mailu: "Dobrý den pani Holasova, Gari se u nas rychle zabydlel. Je poslušný a moc hodný.", jsou obě strany spokojené :-).

Jsme rádi, že se najdou mezi námi lidé, kteří, ačkoli by si mohli pořídit mladého zdravého pejska, pomohou nemocnému vysloužilému psovi, dožít v důstojných podmínkách... Děkujeme.

Naši psi si zahráli ve filmu Ženy v běhu

15. května 2019

V minulém roce naše středisko spolupracovalo při natáčení české komedie Ženy v běhu. Ve filmu si menší roli po boku známých filmových hvězd zahráli jak naši psi, tak cvičitelka. Pes Veron v jednom záběru doprovází hlavní představitelku, vedle kráčí cvičitelka Kristýna. V jiném záběru uvidíte celou naši smečku.

Premiéra filmu byla 31. 1. 2019.

Trailer filmu můžete shlédnout na youtube.

Veterán v Jinonicích

15. května 2019

Gary s kamarádkou Victorkou

Do psího kolektivu přibyl takřka dvanáctiletý Garibaldy, vysloužilý vodicí pes, o kterého se už jeho majitel nemůže postarat.

Gari trpí velkou nadváhou, přišel s kožními problémy a musel se mu chirurgicky odstranit ošklivý výrůstek vedle oka.

Gari bude brát doživotně léky na štítnou žlázu.

Hledáme mu nový domov a zároveň se snažíme ho dát trochu do pořádku. Navzdory nadváze i věku je Gari poměrně čilý, přátelský a nadmíru společenský.

Nová česká komedie Ženy v běhu

15. ledna 2019

V minulém roce naše středisko spolupracovalo při natáčení nové české komedie Ženy v běhu. Ve filmu si menší roli po boku známých filmových hvězd zahráli jak naši psi, tak cvičitelé. A musíme je pochválit, zvládli zdlouhavý natáčecí den a čekání na natáčení opravdu na jedničku. Jsou to prostě profesionální pomocníci. J

Zveme Vás tímto do kina na jeho premiéru, která bude již 31. ledna.

Trailer filmu můžete shlédnout na youtube.