Facebook

Podpora

 

Předávání psů

předávání psů 1

Předávání vodicího psa je velice důležité pro celou budoucí spolupráci s jeho majitelem. Pes se na výkon své služby připravoval přibližně dva roky života – i žadatel o psa musí výuce spolupráce se psem věnovat dostatek času a úsilí.

V SVVP probíhá předávání psa pod každodenním dohledem instruktora obvykle dva týdny. Jeho první část probíhá ve vlastním ubytovacím zařízení našeho střediska, které je klientům po celou dobu k dispozici zdarma. Tím, že psa seznamujeme s jeho novým pánem v prostředí, které je mu důvěrně známé, předcházíme zbytečnému stresu, jež pro něj tato životní změna znamená. Dvojici je zde věnována veškerá odborná péče. Naši instruktoři dbají na to, aby čerstvý držitel vodicího psa svého průvodce co nejlépe poznal, naučil se s ním co nejefektivněji komunikovat a pečovat o něj. Aby zjistil, jak se mu s ním bude chodit, jak psovi obléknout postroj, jak ho učesat i nakrmit.

Když spolu dvojice po týdnu odjíždí domů, oba se již znají a pes si v novém prostředí snadněji zvykne. Během druhého týdne předávání již v místě bydliště klienta se pes pod dohledem instruktora učí konkrétní trasy, které jeho držitel běžně používá.

Délku a způsob předávání lze přizpůsobit podle potřeb, případně podle druhu postižení klienta.

I po převzetí psa má klient možnost využívat následného servisu SVVP. Naši instruktoři jsou připraveni Vám kdykoliv telefonicky poradit, případně řešit vzniklé problémy přímo v místě Vašeho bydliště.

předávání psů 2

Kontakt

Adresa: Klikatá 2a
Praha 5, 158 00
Tel.: +420 775 722 793
Číslo účtu: 106390238/0300
E-mail: vodicipsi@sons.cz
predvychova@vodicipsi.cz

Podporují nás